tanie przeloty do ghany

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
mar13

tanie przeloty do ghany

Post autor: mar13 » 28 sty 2009, 11:09

czesc
czy macie jakis patent na tani przelot do ghany?
kiedys dobra opcja byla alitalia ale teraz wolabym z nimi nie leciec.

pozdrawiam
Mariusz

paul

Re: tanie przeloty do ghany

Post autor: paul » 29 sty 2009, 13:34

Obawiam się, że ciężko będzie tutaj o jakiś patent. Między 2004 a 2008 byłem w Ghanie kilkakrotnie. Korzystałem z KLM i Lufthansy ( jedna przesiadka). W 2006 i 2007 korzystniejszą cenę oferowały Emiraty ale nie latają one do Warszawy więc dochodziły dodatkowe dwie przesiadki np. Warszawa - Wiedeń-Dubai-Accra. Odradzam zdecydowanie Alitalię jeżeli jeszcze wogóle lata do Accry. Zdecydowanie odradzam, również rozwiązania w stylu znana linia lotnicza do któregoś z miast afryki zachodniej a potem szukam lokalnych linii lotniczych do Accry. Po pierwsze lokalne połączenia są drogie np. Monrovia - Accra 500 USD i więcej, dodatkowo loty częst są odwoływane lub przekładane, biletu nie mozna kupić przez internet a nawet jego kupienie w biurze lini lotniczych nie gwarantuje, że wsiądziesz do samolotu bo np. pan lub pani w biurze nie wprowadziła twojego biletu do systemu rezerwacji albo zwyczajnie zabrakło miejsc. O pokrywaniu w takich przypadkach kosztów przedłużenia pobytu przez linie lotnicze zapomnij. Odzyskanie zapłaconych już pieniędzy w przypadku znalezienia alternatywnego rozwiązania jest wielka sztuką, oni wiedzą, że jesteś pod presją czasu i kosztów więć zwodzą cię w nieskończoność licząc na to, że w końcu machniesz ręką i dasz spokój. Często im się to udaje z nie przyzwyczajonymi do tego standardu usług Amerykanami czy mieszkancami europy zachodniej i w ten sposób pieniążki idą do ich kieszeni. Czasami oszczędność na tanich biletach może okazać się pozorna. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Post autor: yaho » 30 sty 2009, 08:22

Witam,

Sprawdziłbym jeszcze te same połączenia, ale z Berlina. Kiedyś, do Akry właśnie leciałem z Berlina i bilet wyszedł prawie dwa razy taniej niż z Warszawy.

I jeszcze: sprawdź oferty linii lotniczych wymienionych tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Kotoka_Int ... al_Airport
Afriqiyah ma dobre ceny z Duselldorfu, z Londynu spróbój Ghana IA. Egyptair z Frankfurtu, RAM też chyba z Niemiec lata.

A jak już polecisz, to pamiętaj o workach :wink:

Pozdrawiam,

jtz31

Post autor: jtz31 » 01 lut 2009, 13:49

Dlaczego wszyscy odradzaja Alitalie?

Spinetta

Post autor: Spinetta » 07 lut 2009, 15:34

Witam,

lecę do Ghany 28 lutego liniami KLM z Londynu. Korzystałam z wyszukiwarki http://www.aviareps.pl, obserwowałam oferty i ruchy cen przez ok. 2 tygodnie, w końcu oferta KLM z przesiadką w Amsterdamie, za niecałe 1600 zł, wydała mi się bardzo korzystna. Z dolotem do Londynu, koszt podróży wynosi ok. 2200 zł.
Alitalia niestety ma ostatnio częste przypadki odwoływania lotów ze względu na strajki personelu, może to jest przyczyną niechęci niektórych osób? W każdym razie mimo osobistej sympatii do wszystkiego co włoskie, uważam tę linię za mało wiarygodną, chociaż w Europie korzystam z jej usług.

Pozdrawia,
Spinetta

nesse

Post autor: nesse » 11 maja 2009, 21:32

Spinetta, ta cena 2200 zł to chyba nie w obie strony? :roll:
Od miesiąca sledze ceny do Accry i poniżej 3500 tys. w obie strony nic nie znalazłam :( Oprócz wymienionych przez was linii tansze polaczenia oferują nigeryjskie linie Arik, z tymze lot z tondynu i przesiadka w nigerii.
szukam dalej ...

warwass

Post autor: warwass » 18 maja 2009, 22:38

Bilet Afriqiyah Airways z Dusseldorfu do stolicy Ghany bilet kosztuje ok. 460 - 500 euro; można go kupić przez internet, a za dodatkowe 46 euro dołączają bilet na pociąg od granicy do lotniska w Dusseldorfie, ale na to trzeba mieć dwa dni na przyjazd do Dusseldorfu i powrót do Polski; oczekiwanie na lotnisku w Tripolisie to tylko dwie i pół godziny, a przy dużym tłoku odprawy, czas leci szybko; o szczegóły można poprosić na info@afriqiyah99.eu;
pozdrawiam
sw

jansi2012

Post autor: jansi2012 » 21 maja 2009, 01:43

Hej Warwass,
Udało Ci się coś kupić z tej strony? Ja próbuje wyszukiwać różne daty i ciągle dostaje "no availability".
dzięki!
j

warwass

Post autor: warwass » 21 maja 2009, 15:19

witam i radzę napisać do nich mejla; ja leciałem z Paryża i tam kupiłem bilet; w listopadzie ubiegłego roku w Afriqiyah w Dusseldorfie pracowała niejaka Tanja Kotthaus i najlepiej się z nią kontaktować na adres, który podałem w poprzednim poście;
pozdrawiam i mam nadzieję, że uda Ci się załątwić tani bilet
sw

jansi2012

Post autor: jansi2012 » 21 maja 2009, 22:36

Dzięki za info.
Próbuje znaleźć jakąś stronę lub wyszukiwarke od jakiegoś czasu przez którą dało by się kupić bilety tych linii przez net , ale nic nie działa.
Napisałem , zobaczymy - może tak się uda.
Pozdro!!

Spinetta

Post autor: Spinetta » 01 cze 2009, 22:25

Nesse, wyszło rzeczywiście trochę więcej, 2396 zł w obie strony. Szukałam w różnych wyszukiwarkach, w końcu najleiej się spisał Aviareps. Z Wawy do Londynu BA za 718 zł (KLM był na tym odcinku droższy), a z Londynu do Accry z przesiadką w Amsterdamie, liniami KLM, 1678 zł. Co ciekawe, cała trasa "zaprogramowana" z Warszawy, wbita w wyszukiwarkę kosztowała właśnie na poziomie ok. 3500 zł. Pojęcia nie mam, jak to działa w tych liniach lotniczych. Fakt, że obserwowałam oferty przez ok. miesiąca zanim wyczaiłam tę ofertę. Prawdę mówiąc, znalazłam droższą o ok. 200 zł i zadzwoniłam do Aviarepsa chcąc ją zarezerwować, bo mi nie chciała wejść rezerwacja internetowa i wtedy konsultant mi podsunął tę tańszą. A rezerwacja nie wchodziła, bo poza Europę nie można płacić za bilet wstukując dane karty kredytowej. W każdym razie ze strony www.aviareps.pl korzystałam już potem 2 razy na przeloty europejskie i uważam, że mają dobre ceny. Dzisiaj na przykład jest u nich bilet Londyn-Accra za 2527 zł na wylot 10 lipca.
Pozdrawiam!

jansi2012

Post autor: jansi2012 » 28 lip 2009, 20:55

Hej,
Dzięki za info - Aviareps rzeczywiście zadziałało , udało się zarezerwować i kupić bilet do Acry z Afriqyah Airways przez net - 2200 tam i z powrotem z Londynu.
Lecę koniec sierpnia wracam poczatek października. Był ktoś w Ghanie w tym czasie? Da się wytrzymać z deszczem? Byłem parę razy w Azji w porze deszczowej i było ok, zobaczymy jak z Afryką.
Pozdrawiam
j

ODPOWIEDZ