Kamerun

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
Pumbaa
Jesteś robotem?: Nie

Kamerun

Post autor: Pumbaa » 04 lis 2012, 19:20

Witam serdecznie... jest to mój pierwszy post, więc zaszaleję i powitam się podwójnie :)

Nigdy w życiu nie podróżowałem dalej niż 600km w Polsce od swojego miejsca zamieszkania lub 300km za granicę z Niemcami. Dlatego też jestem bardzo podekscytowany moją podróżą do Kamerunu, na którą wybieram się na cały grudzień i kawałeczek stycznia. Wszystko załatwiłem praktycznie sam zgodnie z zasadą "koniec języka za przewodnika" łącznie z przelotami, szczepieniami, wizami... gdyby nie Internet miałbym o wiele więcej załatwiania i kombinowania :) Na miejscu zostanę w okolicach zaprzyjaźnionej siostry zakonnej ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominiki, a dokładnie - moje miejsce noclegowe załatwi mi student, kameruńczyk.

Dość tego wstępu :) Piszę ten temat nie żeby się chwalić/żalić, a z konkretnymi pytaniami. Z tego co się zdążyłem zorientować Kamerun jest dosyć dobrym miejscem na pierwsze spotkanie z Czarnym Lądem, bo jest to taka Afryka w pigułce - jest tu podobno wszystko. Mówią też, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego :) Ismael (kameruńczyk) oczywiście już przygotował mi kilka miejsc, które odwiedzę co nie zmienia faktu, że może i wy znacie jakieś miejsca, które powinienem zobaczyć. Jest to, jakby nie patrzeć, dosyć duży kraj i bez sensu jest krążenie na oślep.

Lekko zmieniając temat - domyślam się jak to jest: jedzie sobie człowiek do innego kraju, o którym wcześniej nie miał jakiegokolwiek pojęcia (poza tym, że istnieje) i strzela faux pas jak stąd do Bostonu :P Chciałbym tego uniknąć, dlatego pytam Was: jak to jest z Kamerunem? Da się to opisać w kilku zdaniach? Może jesteście w stanie polecić jakąś książkę o zwyczajach i kulturze tam panujących?

Podsumowując, moje pytania na dziś do Was: co warto zwiedzić w Kamerunie, a co omijać szerokim łukiem? Co warto tam zrobić, żeby w pełni wykorzystać mój niespełna 35-dniowy pobyt? Poza tym chciałbym, żeby obraz mojego EKG nie był poziomą linią prostą - czego absolutnie nie robić?

Będę wdzięczny za odpowiedzi zarówno osób, które tam były ale również oczytanych ludzi interesujących się tym krajem (jak i zwyczajami tam panującymi).

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Czerniak.

Tytus Atomicus

Re: Kamerun

Post autor: Tytus Atomicus » 05 lis 2012, 13:56

Hej,
Rozumiem, ze tutaj juz zajrzales:
http://yahodeville.com/wyprawy/2009kongo/kamerun.html ?
No i w dziale ksiazek mozna sortowac 'po kraju' i znajdziesz kilka ksiazek o Kamerunie...
TA

Pumbaa

Post autor: Pumbaa » 05 lis 2012, 16:47

Oczywiście, pierwsza moja lektura. Dział "Książki" jakoś schował się przed moim wzrokiem. Poszperam tam, dzięki :)

Awatar użytkownika
anthem
Kontakt:

Post autor: anthem » 01 gru 2012, 22:00

Pumbaa pisze:moje pytania na dziś do Was: co warto zwiedzić w Kamerunie, a co omijać szerokim łukiem? Co warto tam zrobić, żeby w pełni wykorzystać mój niespełna 35-dniowy pobyt? Poza tym chciałbym, żeby obraz mojego EKG nie był poziomą linią prostą - czego absolutnie nie robić?
1.No cóż, uważać przede wszystkim na kobiety, bo potrafią rzucać uroki: http://ekai.pl/blogi/misja_kamerun/
2.Odwiedzi ojca Darka j.w.
3.Nie wracać do PL bo w Afryce jest b. sympatycznie.
jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana

S_i_m_o_n

Post autor: S_i_m_o_n » 03 gru 2012, 20:29

Anthem,
Mógłbyś mi podesłać kontakt tel/adres do o. Darka w Kamerunie.
Będę zobowiązany.

Pzdr
Simon

Awatar użytkownika
anthem
Kontakt:

Post autor: anthem » 03 gru 2012, 20:37

S_i_m_o_n pisze:Anthem,
Mógłbyś mi podesłać kontakt tel/adres do o. Darka w Kamerunie.
Będę zobowiązany.
Niestety nie znam, ale na pewno na stronie którą podałem jest jakiś z nim kontakt, chyba też jest na FB, albo spróbuj przez dominikanów w Polsce.

S_i_m_o_n

Post autor: S_i_m_o_n » 03 gru 2012, 20:48

A znasz jakiś godny polecenia i niedrogi hotel w Yaounde?

Simon

Awatar użytkownika
anthem
Kontakt:

Post autor: anthem » 04 gru 2012, 21:19

S_i_m_o_n pisze:A znasz jakiś godny polecenia i niedrogi hotel w Yaounde?

Simon
Ja nie byłem w Kamerunie, ale na pewno znajdziesz na miejscu tani hotel, to żaden problem. A po przyjeździe przecież możesz podjechać do ojca Darka, na pewno taksówkarze znają miasto.

ODPOWIEDZ