Lotnisko w Ouaga

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
lbt
Jesteś robotem?: Nie
Kontakt:

Lotnisko w Ouaga

Post autor: lbt » 24 sty 2013, 14:06

Szukam informacji na temat lotniska w Ouaga.
Z opisów w Internecie wnioskuję, że wszystko trwa tam bardzo długo (bagaże, granica). Lądujemy planowo około północy, a następnego dnia, z samego rana chcemy jechać do Bobo. Zastanawiam się, czy ma sens szukać jakiegoś noclegu, czy może lepiej poczekać do rana na lotnisku.
Był ktoś z Was na tym lotnisku? Jak długo trwały formalności?
Czy da się tam przeczekać do rana? Lotnisko nie jest zamykane, albo ochrona nie przegania?
Dzięki za pomoc
Pozdrowienia
Bartek

Mokwin

Re: Lotnisko w Ouaga

Post autor: Mokwin » 24 sty 2013, 15:35

Miejsce nie nastraja do noclegu, choć nie wiem, czy by Cię wygonili jak dasz cieciowi w łapę. Bywałem tam wielokrotnie w ciągu dnia i było pusto, nikt nie zaczepiał /bagaże czasem się gubią, ale się znalazły/. Razem z terminalami pocztowymi itp. jest to dość dużo budynków. Z tym czasem przyjęcia to nie przekracza afrykańskich norm.

Samo lotnisko jest w centrum miasta. W ostateczności nawet na piechotę dojdziesz np. do Pension Sara /czy jakoś tak, piszę z pamięci - po prostu walisz wzdłuż muru jakieś 15-20 minut. W nocy taksówki kosztują 2x.

Awatar użytkownika
anthem
Kontakt:

Post autor: anthem » 27 sty 2013, 13:36

Lotnisko w Łaga jest nowoczesne, nawet autobus podjeżdża, jakby nie można było tych 30 metrów z samolotu przejść na nogach.
Odprawa jak na innych lotniskach normalna.
Moim zdaniem jak przylecisz w środku nocy a rano chcesz dalej, to nie ma sensu brać noclegu.
Bez problemu możesz przeczekać do rana na lotnisku. Jeśli ktoś będzie cię wyrzucał, to grzecznie wyjaśnisz, że jest noc a dopiero rano masz autobus i nie masz ochoty ze względów na bezpieczeństwo i zagrożenie terroryzmem opuszczać lotniska i tyle. Żadnych pieniędzy nie proponuj jak to przedmówca proponuje. Twoje prawo jako pasażera zaczekać do rana, co innego jakbyś tam kilka dni chciał koczować!
jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana

Mokwin

Post autor: Mokwin » 27 sty 2013, 17:05

No widzisz, a ja kiedyś dałem np. na dworcu autobusowym w Niamey. Dworzec zamykali chyba o 22, więc grzecznie /i tanio!/ spytałem, czy nie dałoby się zostać. Skutek? Dostaliśmy czyste, ledwo-co malowane pomieszczenie i jeszcze nas ten kolega obudził na autobus /był chyba o 5-tej, do Agadez/. Warto rozmawiać z ludźmi.
Acha, czy Okęcia na noc nie zamykają? W Berlinie np. Tegel zamykają i też cieć pozwolił paru lapetom spać w sali ze zgaszonym światłem:D

Awatar użytkownika
anthem
Kontakt:

Post autor: anthem » 14 mar 2013, 15:42

No i jak w końcu na tym lotnisku było? Bo już chyba wróciłeś.
jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana

Mokwin

Post autor: Mokwin » 08 maja 2013, 21:29

Są teraz jaja jak berety. Skanują całe dłonie /wszystkie palce/ i robią zdjęcia. Przepraszają za niedogodności, ale to trwa. Samo lotnisko sie rozbudowało o stręfę jakby buforu przed lotniskiem, łącznie z płatnym parkingiem. Na lądowych granicach tych skanerów nie ma, więc spoko:)

ODPOWIEDZ