burkina / wybrzeże kości słoniowej

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
warwass

burkina / wybrzeże kości słoniowej

Post autor: warwass » 04 cze 2013, 22:35

Byłem tam kilka lat temu, ale w Afryce, jak wiemy, wszystko się szybko zmienia; a że wybieram się ponownie w drugiej połowie roku, to mam pytania, na które może ktoś zna odpowiedź:
1. czy można otrzymać wizę na lotnisku w Ouaga?
2. jak wygląda załatwianie wizy visa d"entente? // czy można załatwić wizę do Wybrzeża w Ouaga i jak wygląda proces?
3. jak funkcjonuje przejście graniczne między Burkiną w Wybrzeżem?
4. czy sytuacja w WKS zachęca do samodzielnego zwiedzania?
Dzięki za jakąkolwiek pomoc.
sw

Mokwin
Jesteś robotem?: Nie

Re: burkina / wybrzeże kości słoniowej

Post autor: Mokwin » 05 cze 2013, 21:47

1. czy można otrzymać wizę na lotnisku w Ouaga?
Można, ale to trwa coś godzinkę po tym, jak już Ci zeskanują wszystkie palce, a przede wszystkim drożej kosztuje coś chyba 100 Euro, a w Wa-wie 65 w ambasadzie francuskiej o ile masz ubezpieczenie i bilety w 1/2 h.
2. jak wygląda załatwianie wizy visa d"entente? // czy można załatwić wizę do Wybrzeża w Ouaga i jak wygląda proces?
Idziesz rano do Surrete /biuro paszportowe/ i dajesz łapówkę, żeby mieć o 16. O 16 mówią, ze szef to tamto, a w ogóle to czeka sie 3 dni. Więc masz to realnie następnego dnia o 17. Zdjęcie ma być bez zębów /tj. bez uśmiechu:)
Wiadomości są z marca tego roku.
Poza tym mniej pewne:
3. jak funkcjonuje przejście graniczne między Burkiną w Wybrzeżem?
Nie wiem, ale chyba O.K.? Nas tam kiedyś po prostu tak jakby rozstrzelali, a potem już było bardzo miło.
4. czy sytuacja w WKS zachęca do samodzielnego zwiedzania?
Ludzie jeżdżą, więcej grzechów nie pamiętam, ostatnio na Wybrzeżu nie byłem/byliśmy:)
Powodzenia

warwass

Post autor: warwass » 07 cze 2013, 13:42

Dzięki za info. Pozdr

Smok-1

Post autor: Smok-1 » 17 lut 2014, 15:47

Warwass, daj znać jak już wróciłeś. Interesuje mnie dokładnie to samo - przejazd przez granicę Burkina - WKS, aktualny poziom bezpieczeństwa na północy Wybrzeża i jak tam wygląda z transportem ... PS visa d"entente oficjalnie 48 godzin, coś się zmieniło ?

eman

Post autor: eman » 07 lut 2015, 06:56

niestety nie sprzedaż samochodu w Maroku, zapłacisz tam takie cło że jest to totalnie nieopłacalne. Dalej w Mauretanii wpijają ci samochód w paszport, ale za pewną opłatą da się to zrobić. Musisz pojechać dalej, tzn Mali, Niger, Burkina, Gambia
Our excellent online spanishprograms.com - spanish will lead you to success cca.edu testking exam. We also offer latest hsbc with 100% success guarantee. Our University of New Haven is rare in IT world.

daszkowy
Kontakt:

Post autor: daszkowy » 18 cze 2015, 10:28

Sam zastanawiam się na podobną samotna podróż podobnym szlakiem ale nie wiem czy będzie to do końca bezpieczne teraz.
ślub organizacja http://tobedziepieknyslub.pl

ODPOWIEDZ