Dobre ceny w Turkish! m. in. Etiopia

Samoloty, promy, lotniska w drodze do Afryki
mpomorski

Dobre ceny w Turkish! m. in. Etiopia

Post autor: mpomorski » 19 wrz 2006, 14:22

Witam,
Wlasnie zarezerwowalem przelot z W-wy do Addis Abeba. Cena lacznie z oplatami wynosi niecale 1700 PLN! Z tego co wiem taryfa obowiazuje do 31.03.2007, wiec jak ktos wybiera sie w tamte strony http://www.thy.com i rezerwujemy:)
P.S. Ze wzgledu na pozne polaczenie z W-wy prawdopodobnie konieczny bedzie nocleg w Stambule, turkish zapewnia vouchery na 4* lub 5* hotel wiec w czasie tego samego wyjazdu mozna zobaczyc tez Stambul

mpomorski

Post autor: mpomorski » 10 paź 2006, 09:51

Z kierunkow afrykanskich tani jest tez Lagos - ok. 1700 PLN z oplatami
pozdrawiam, m.

mojk

Post autor: mojk » 31 sty 2007, 21:01

Witam! Potwierdzam, że turkiem leci się tanio. mam bilet do Charutmu i z powrotem do Wawki. cena 1800 zł. W tamtą stronę postój w Istanbule 24 h.
W cenie biletu hotel.
Mike

mpomorski

Post autor: mpomorski » 02 lut 2007, 18:45

A tak juz po powrocie smialo moge powiedziec, ze Turkish jest dobra linia. Maszyny moze niezbyt nowe, ale mila obsluga + w miare wygodnie;-)

poloneza
Jesteś robotem?: Nie

Re: Dobre ceny w Turkish! m. in. Etiopia

Post autor: poloneza » 08 cze 2009, 19:15

Mam prośbe szczególnie do osoby co podróżowała po Afryce ponieważ się tam wybieram i chciałbym aby mi polecono sposób wyprawy do czterech państw: Etiopi,Keni,Tanzani i Ugandy.Chodzi mi o to czy jest sens próbować tam jechać własnym samochodem,a jeśli samolotem to jakim i jakimi środkami lokomocji na miejscu ,czy są i jest sens podróżowania po tych krajach pociągiem i czy się da w dużym stopniu podróżować komunikacją samochodową.Gdzie nocować i o czym głównie pamiętać przed wyruszeniem w drogę i w czasie.Wiem że kolega dośc dobrze opisał państwa które odwiedził ale wiele się zmieniło od czasu jego pobytu .Bardzo proszę o odpowiedź.A jeśli to możliwe to jakiś kontakt z podróżnikiem który założył tą stronę.Bardzo mi zależy na wyjęździe tam w tym roku w końcu lipca i powrocie w końcu sierpnia.no i zeby koszty były jak najmniejsze ale takie które pozwolą mi wrócić z tego rejonu.

mk

Post autor: mk » 09 cze 2009, 10:41

hmmm ...
Proponuję kupić przewodnik, np. LP East Africa, a na wiele pytań znajdziesz odpowiedź.
Janusz zamieścił bardzo praktyczne opisy krajów i zapewniam, że niewiele zmieniło się od tego czasu. Na pewno nie zbudowano sieci pasażerskich połączeń kolejowych w Etiopii ...
Jeśli chcesz jechać na miesiąc, to policz ile czasu spędzisz na dojazd samochodem ...
Jeśli samolotem, to najlepiej jest brać jakieś przeloty do Addis, albo czartery gdzieś do Kenii.

Natomiast, niezależnie od środka komunikacji, miesiąc na te cztery kraje to tak dwukrotnie za mało, moim zdaniem.
pozdrawiam,

Maciek

poloneza

Post autor: poloneza » 09 cze 2009, 19:26

Wiem że miesiąc to mało ale więcej się nie da.Wiesz po Maroko jeździłem swoim samochodem Tam drogi są bardzo dobre i poza miastem ruch praktycznie nie istnieje.Można było jeździć i 160km/h.Przeniesienie teraz podróżowania na miejscową komunikacje boję się że spowoduje stratę mnóstwo czasu na szukanie środka transportu a następnie oczekiwanie na odjazd,jak również niewielkie predkości poruszania się tam.Dlatego tak ważne jest dla mnie znalezienie optymalnego ale nie drogiego środka(np samolot) lokomocji po tych krajach.Jak również zwiedzanie tylko tych najciekawszych miejsc i możliwośc nurkowania czy ewemtualnie wspinaczki na Kilimadżaro.Poza tym kiedy czytam że są bilety do Addis za 1700 to by mi odpowiadało tylko jak rozumiem jest to bilet w jedną stronę i wtedy lepiej by się opłacało lecieć do keni czarterem z biura podróży i załatwić sobie pobyt 4 tygodnie ale z hotelem np na tydzień.Wszystko zależy ile w tym czasie zarzyczy sobie biuro turysczne.Narazie szukam optymalnych rozwiązań.Proszę więc o podpowiedzi
Pozdrawiam Jozek

mk

Post autor: mk » 10 cze 2009, 09:21

1700 do Addis to bilet w dwie strony (w promocji oczywiście).
Nie byłem w Maroku, ale usłyszałem ostatnio od kolegi, że w dziedzinie autostrad Polska jest 100 lat za Marokiem.
Mogę tylko powiedzieć, że w tej samej dziedzinie Etiopia jest 100 lat za Polską.
pozdrawiam,

Maciek

poloneza

Post autor: poloneza » 12 cze 2009, 13:49

Za 1700 zł w obie strony to coś wspaniałego ale uważam że podobna cena jest nie realna teraz,lub ja nie umię szukać.Ja nie musze lecieć z lotniska w Polsce bo do europejskiego czy Tureckiego sobie dojadę ale mażeniem jest to aby cena od osoby była niższa od 3000.Narazie nic takiego nie znalazłem .Może ktoś ma większe doswiatczenie w szukaniu i mi poda link do takich lotów a być może trzeba czekać na jakieś promocje.Zgadzam się z kolegą że drogi w Maroko są o niebo lepsze od tych w polsce,ale mnie najbardziej interesują teraz te cztery kraje czyli Etipia ,kenia ,Tanzania i Uganda.Jakiś dobrych waruków się w tych krajach nie spodziewam ale chcaiłbych z nich wrócić cały i zdrowy a jednocześnie coś zwiedzić,Bo zwiedzanie mnie głównie interesuje a nie leżenie na plaży.Bradzo dziękuje za odpowiedzi i wiem że moze są natrebntne moje pytania ale proszę o wyrozumiałość.Bardzo mi zależy na tym wyjeździe a samochodem się raczej nie da ze względu na czas więc pozostaje mi jedynie samolot a tu chciałbym jak najtaniej bo koszty tam też są wysokie chociażby bilety wstępu do parów czy lot balonem oraz ewentualnie wspinaczka na Kilimandżaro.Może ktoś wie jak zaplanować wspinaczkę i z czego korzystać( chodzi o przewodników i tragarzy ) tam na miejscu żeby było tanoio i w miarę bezpiecznie.

exile
Kontakt:

Post autor: exile » 12 cze 2009, 19:09

hej Jozek!
pelen szczery szacun za to ze chcesz jechac - to na plus. Na minus, (mam nadzieje ze bez urazy) jezeli nie potrafisz skorzystac z dostepnych informacji , lub do nich dotrzec , bedzie Ci w Afryce bardzo ciezko..

Co do polaczenia : turkish airlines sa najtansi , mozna wyrwac nawet polaczenie za 1400 zl w dwie strony z warszawy, ale zapomnij o takiej i podobnej cenie w okresie wakacji. Wybierz Turkish, taniej nie znajdziesz.
Co do informacji : ksiazka ktora potrzebujesz to : http://www.allegro.pl/item654834590_lon ... fryka.html

Janusza informacje podane na stronei sa w pelni wyczerpujace.. i nic wiecej nie potrzebujesz. Nie tak wiele sie zmienilo. Zbierz sie w sobie i naucz sie to wykorzystac :) howgh
Jak bedziesz pytal o konkrety, lub o cos czego tutaj nie ma, to zawsze ktos pomoze!

P.

mk

Post autor: mk » 12 cze 2009, 19:25

Tzn. Exile miał na myśli East Africa LP, a podał linka do West Africa, jak mi się zdaje.
I upieram się, że miesiąc na te 4 kraje to za mało, szczególnie jeśli chcesz wejść na Kili (jakieś 5-6 dni). I samolot tu też nie pomoże. Szczególnie, że o ile loty wewnątrzkrajowe to jeszcze można jakoś znieść cenowo, to na miedzypaństwowych zbankrutujesz. A jadąc lądem, to podam przykłady:
- Kampala-Nairobi: 14 godz.
- Nairobi-Dar es Salaam: 14 godz.
- Addis Ababa-Nairobi: 3 dni

Powodzenia !
pozdrawiam,

Maciek

poloneza

Post autor: poloneza » 22 cze 2009, 19:08

Maciek wiem że miesiąc to mało i dlatego chyba zrezygnuje z jednego z państw,chyba Etiopi.Jeśli mi się na miejscu nie bardzo udaz podróżowaniem to bedzie to tylko Kenia ,Tanzania i Zanzibar.Narazie jestem optymistą ale wiem że nigdy nie udało mi się zrealizować wyprawy w 100%.Zawsze na miejscu z części zrezygnowałem,ale uważam że lepiej mieć przygotowany bogatszy plan pobytu niż skąpy i na miejscu improwizować co by tu jeszcze.Dlatego wielkie dzieki za informacje o tym ile trwa podróżowanie między miastami bo to są dla mnie najważniejsze wiadomości i dzięki nim mogę sensownie zaplanować wyprawę a nie na miejscu ciągle zmieniać.Co do podróżowania to z tureckich lini znalazłem cenę 2041zł w obie strony ale jeszcze 99 euro dopłaty paliwowej.Wiem że po sezonie ceny są mniejsze ale wtedy jest rok szkolny i nie bardzo chciałbym swoim dziecią komplikować naukę.Każdą opinię sobię cenię i nie uważam że jak ktoś mi coś napisze o mnie nie najlepiej to źle bo ważne jest to aby wszystko było oki a jak coś jest nie tak to należy mi o tym napisać bo to pomoże mi ustrzec się błędów.Podróżować po tych krajach chcę wyłącznie komunikacją samochodową(być może kolej Nairobi -Mombasa lub Nairobi - Kisumu,lub Mombasa-Kisumu).No na Zanzibar promem.Chciałbym tylko wiedzieć jak jest z bezpieczeństwem podróżowania drogą lądową i jakie trasy i środki transportu są wskazane i jak długo będzie trwało podróżowanie.Jeszcze raz wielkie dzięki za posty i proszę o następne.

poloneza

Post autor: poloneza » 11 lip 2009, 14:21

Lecę do Keni 28 lipca z Kijowa przesiadka w ZEA gdzie czekam 13 godzin (całą noc i część dnia) .W Nairobi jestem 29 lipca o godz 13 30.Powrót z Nairobi 19 sierpnia też z tą samą przesiadką i czekaniem kilkanaście godzin.Cena zależy od karty(bo tylko taka była opcja płatności) od 1713zł do 1767.No i do Kijowa z Katowic 179zł.Z powrotnym biletem z Kijowa do polski to chyba wrócę pociągiem.Ze wzgledu na skrócony czas rezygnuję z Etiopi.W innych terminach bilet lotniczy dużo droższy i wynosiłby prawie jeszcze raz tyle .Lecę wraz z synem (19 lat) i córką (16lat).Mam pytanie znalazłem ceny na kilimandżaro i są to od 950-1500 dolarów od osoby, czy może ktoś wie czy można załatwić taniej dla mojej trójki osób.Oraz następne pytanie odnośnie safari podane teraz gdzieś ceny to 180-250 dolarów od osoby na dzień,i to samo pytanie czy można teniej coś załatwić.A jeśli chodzi o nurkowanie na Zanzibarze to gdzie polecacie nurkowanie i z kogo tam korzystać.

mk

Post autor: mk » 11 lip 2009, 20:44

Pojedź do Arushy i na miejscu sprawdź ceny safari i Kilimandżaro. Zawsze będą niższe niż w internecie.
Popytaj turystów w hostelach, które biura są dobra, a które nie.
pozdrawiam,

Maciek

ODPOWIEDZ