erytrea, etiopia - muzyka

Rejestracja dźwięku i obrazu w trudnych afrykańskich warunkach
mar13

erytrea, etiopia - muzyka

Post autor: mar13 » 13 paź 2006, 10:45

Szukam typowej muzyki z Erytreii i Etiopii, czyli tej ktora na okraglo jest puszczana w autobusie (np. kawalek Debre Bizen).
Moze macie cos takiego (najlepiej w mp3)?

Pozdrawiam
Mariusz
mar13@hot.pl

mpomorski

Post autor: mpomorski » 14 paź 2006, 16:16

hej,
W Etiopii bede juz za niecale 2 miesiace:D
Jakas myzyke na pewno bede chcial przywiezc,
daj znac co warto:) mp3-ke udostepnie Ci po powrocie
pozdrawiam, m.

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Post autor: yaho » 14 paź 2006, 18:45

Jak byłem w Etiopii (chyba 2002), to najpopularniejszy byl kawalek "Temechignalesh" niejakiego Girmy Gemechu. Szukalem w Addis jego plyty, nie znajac nic innego jak tylko melodie - po kilku wizytach w music shopach, za kazdym razem probujac nasladowac go wokalnie, w koncu udalo mi sie znalezc to CD, nazywa sie tak jak kawalek tytulowy. Bylo to w sklepiku przy Piazza, niedaleko wysokiego na 10 pieter budynku rzadowego.
Mam wiecej muzy przywiezionej z Etiopii i Erytrei, jak masz ochote na wymiane, napisz do mnie na priv to chetnie sie wymienie na to co masz.
Generalnie muza z tych okolic, za wylaczeniem kawalkow, ktore lecialy w kolko w autobusach, jakos specjalnie mnie nie kreci. Ciekaw jestem zdania innych, bo dla mnie Etiopia to muzyczna oaza.

Pozdrawiam,

Mikolaj
Kontakt:

Etiopska muzyka

Post autor: Mikolaj » 17 paź 2006, 19:02

A ja przyznam, ze muzyka w autobusach w Etiopii - o ile przez pierwszy tydzien tchnela egzotyka, o tyle przez drugi draznila, a trzeci solidnie wkurzala (wiekszosc przejazdow konczyla sie solidnym bolem glowy).

Ciekawa rzecz jako zjawisko, ale to troche jak z gepardem - piekny na rowninie Serengeti, w zoo traci caly urok, tzn taka muzyka w autobusie z Addis do Bahir Daru jeszcze ujdzie ale juz w zimowy wieczor w bloku w wawie niezbyt.
Ale to oczywiscie kwestia gustu.
Pozdrawiam,

Mikolaj

mar13

Re: Etiopska muzyka

Post autor: mar13 » 17 paź 2006, 19:39

Mikolaj pisze: tzn taka muzyka w autobusie z Addis do Bahir Daru jeszcze ujdzie ale juz w zimowy wieczor w bloku w wawie niezbyt.
Ale to oczywiscie kwestia gustu.
Pozdrawiam,
Mikolaj
Zgadzam sie... ciezko sluchac tego na okraglo. Ale gdy oglada sie slajdy (albo pokazuje je znajomym) muzyka ta moze stworzyc odpowiedni klimat i przywolac troche wspomnien.
W tym celu ja porzebuje.

Pozdrawiam
mariusz

Mikolaj
Kontakt:

Jasne

Post autor: Mikolaj » 17 paź 2006, 19:46

Oczywiscie, przy slajdach to zupelnie co innego :-), to daje klimat i w ogole polepsza pokaz.
Pozdrawiam,
Mikolaj

Kociaczek92

Re: erytrea, etiopia - muzyka

Post autor: Kociaczek92 » 27 lip 2008, 21:15

A ja sie nie zgodze z tym że żle jest słuchac afrykańskiej muzyki bez ogladania slajdów....
Niektórzy tak jak np. ja nie maja pieniedzy żeby pojechac do Afryki wiedz zostało im słuchanie piosenek

ODPOWIEDZ