Rwanda, goryle górskie 2013

Kompletujesz ekipę? Szukasz towarzysza? To forum jest dla Ciebie
Many
Jesteś robotem?: Nie

Rwanda, goryle górskie 2013

Post autor: Many » 26 lip 2012, 19:15

Może znajdzie się ktoś chętny na wyprawę do Rwandy??

Termin: miedzy grudniem a marcem 2012/2013 ( data dość ruchoma, bo dopiero zamierzam wszystko planować).
Czas pobytu: około 1 miesiąc.
Koszt : szacuje nie więcej niż 10 000 - więcej mieć nie będę :)
Cel: zobaczenie goryli górskich ( niestety wejście 750 USD ...od 1.06.2012 wzrosło z 500 USD :((( ). Jest to cel główny wyprawy.

Poza tym jak już tam będę to szkoda zbyt szybo wracać :) i można pojeździć troszkę , poznac kulture , kraj, ludzi...

Wyprawa jest dopiero w punkcie 0. Wszystko jest do zaplanowania. Wstępnie szukałam biletów lotniczych no i mam żółta książeczkę :)

Jeśli masz ochotę mi towarzyszyć, a nie ukrywam że byłoby miło bo doświadczenie z Afryka mam żadne, pisz!
Mieszkam w okolicy Kołobrzegu. Mam 28 lat. Wylot planuje z Berlina - loty na 14 lutego i powrót na 14 marca sa za około 3000 zł.

Nie sądziłam że do tego dojdzie, ale to marzenie z dzieciństwa i jak mam już ciężko zarobione pieniądze to zamierzam je właśnie na ten cel przeznaczyć ;)

Awatar użytkownika
kris.opole

Re: Rwanda, goryle górskie 2013

Post autor: kris.opole » 27 lip 2012, 19:21

WIdziałem goryle w Ugandzie, wejście 200 USD płatne strażnikom [oficjalnie 500 USD], szliśmy za oficjalną grupą, porozumiewali się krótkofalówkami aby grupy się nie spotkały, i nie było wtopy.
W sumie turystyka zorganizowana, takie nieoficjalne dorabianie.
Teraz nie pamiętam nazwy parku, był na granicy z DRK, gdzie prawie wleźliśmy - bynajmniej tak mówił miejscowy znajomy.
Byłem tam w 2007 roku, teraz mogło się pozmieniać.

Czy Rwanda to nie za trudna wyprawa na pierwszy raz?

Many

Post autor: Many » 27 lip 2012, 20:45

Czy za trudna?? A dlaczego? Mam wybrać Malediwy...Costa Brava....czy Teneryfę żeby nie było za trudno.

Nigdzie nie jest łatwo. Jeździłam już po Polsce....jeździłam po Europie. Właśnie wróciłam z podróży. Jak mam mieć tylko jedna szansę na tak dalekobieżną wyprawę to wybieram właśnie to miejsce. Musi sie udać! A im trudniej coś osiągnąć tym większa później satysfakcja....

Skyfull

Post autor: Skyfull » 02 wrz 2014, 11:55

Planuje ślub w Rwandzie z moja dziewczyna ktora jest polka i chcialbym sie spytac czy znacie jakiegos fotografa ślubnego w kętach, ktory podjalby sie wyzwania i pojechalby z nami do mojego kraju ? :)

ODPOWIEDZ