Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Somalia

Wiadomości: 143
<<< strona 1 z 21 >>>

Walki w Garowe

Czerwiec 2023, Al Jazeera

W stolicy Puntlandu doszło do starć oddziałów armii wspierających opozycję, z oddziałami sprzyjającymi rządowi. Przyczyną konfliktu była debata parlamentarna dotycząca zmian w ordynacji wyborczej. W wyniku walk w okolicach parlamentu zginęło 26 osób.

Atak w Mogadiszu

Czerwiec 2023, BBC

Islamiści z al-Shabab zaatakowali hotel Pearl Beach w Mogadiszu. Znajdujący się przy Lido Beach hotel jest popularny wśród rządowych oficjeli. W trakcie trwającego 6 godzin oblężenia zginęło 6 cywili.

Walki w Laas Caanood

Luty 2023, Al Jazeera

W Laas Canood na południu Somalilandu wybuchły walki pomiędzy armią Somalilandu i lokalnymi milicjami z klanu Dhulbahante. Klan ów ogłosił wolę przyłączenia się do Federalnej Republiki Somalii i utworzenia w jego granicach nowego stanu SSC-Khaatumo. Laas Canood leży na drodze pomiędzy Burco a Garoowe w Puntlandzie. Zginęły 82 osoby.

Atak na hotel w Mogadiszu

Listopad 2022, BBC

Zamachowcy z al-Shabab zaatakowli hotel Villa Rays, nieopodal pałacu prezydenckiego w Mogadiszu. W wyniku ataku zginęło 14 osób.

Atak na hotel w Kismayo

Październik 2022, Al Jazeera

Hotel Tawakal w centrum Kismayo został zaatakowany przez al-Shabab. Zginęło dziewięciu cywili i czterech zamachowców.

Atak na Hayat Hotel

Sierpień 2022, BBC

Milicje al-Shabab zaatakowały Hotel Hayat w Mogadiszu, w wyniku którego 21 osób zginęło a ponad 100 zostało rannych.

Nowy prezydent

Maj 2022, BBC

Hassan Sheikh Mohamud wygrał wybory prezydenckie w Somalii.

^^^
<<< strona 1 z 21 >>>