Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Gabon

Wiadomości: 9
<<< strona 1 z 2 >>>

Atak w Libreville

Grudzień 2017, News24

Dwóch Duńczyków zostało zranionych przez wykrzykującego allahu akbar obywatela Nigru na bazarze z pamiątkami (Grand Village Artisans) w Libreville.

Coraz mniej słoni

Luty 2017, BBC

W przeciągu ostatnich dziesięciu lat kłusownicy zabili 25 tysięcy słoni w Parku Narodowym Minkebe. Stanowi to 80% całej populacji.

Ali Bongo znowu prezydentem

Wrzesień 2016, BBC

Urzędujący prezydent - Ali Bongo - wygrał wybory i pozostanie na tym stanowisku. Opozycja twierdzi, że wybory zostały sfałszowane, z tego powodu na ulicach Libreville doszło do zamieszek a budynek Zgromadzenia Narodowego został spalony.

Loango Lodge zamknięte

Lipiec 2010, Wanderlust

Od 1 września zostanie zamknięte Loango Lodge, które obsługiwało ruch turystyczny w Parku Narodowym Loango. Przyczyną jest brak porozumienia z lokalnym Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Braki paliwa

Kwiecień 2010, BBC

Z powodu strajku pracowników sektora paliwowego na stacjach zaczyna brakować paliw. W Libreville z tego powodu przestała działać komunikacja miejska.

Zamieszki po wyborach

Wrzesień 2009, BBC

Wybory prezydenckie w Gabonie wygrał Ali Bongo, syn zmarłego prezydenta Omara Bongo. Opozycja nie uznała wyniku wyborów gwałtownie protestując na ulicach miast.

Omar Bongo nie żyje

Czerwiec 2009, News24

Rządzący od 41 lat prezydent Gabonu Omar Bongo Ondimba zmarł na zawał serca podczas wizyty we Francji. Urząd prezydenta do czasu wyborów będzie pełniła przewodnicząca senatu Francine Rogombe.

^^^
<<< strona 1 z 2 >>>