Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Komory

Wiadomości: 11
<<< strona 1 z 2 >>>

Katastrofa Yemeni Airways

Lipiec 2009, allAfrica

Airbus 310 z 153 osobami na pokładzie rozbił się podczas podchodzenia do lądowania u wybrzeży Komorów. Katastrofę, spowodowaną prawdopodobnie niesprzyjającą pogodą i stanem technicznym samolotu przeżyły dwie osoby.

Mayotte za Francją

Marzec 2009, BBC

95% mieszkańców wyspy Mayotte opowiedziało się w referendum za zjednoczeniem z Francją. Prezydent Komorów nie uznał wyników głosowania.

Desant na Anjouan

Marzec 2008, News24

Wojska rządowe przeprowadziły desand na jedną z wysp archipelagu - Anjouan, nad którą władzę przejął rok temu jeden ze zbuntowanych generałów. Operacja obyła się bez ofiar, generał Bacar uciekł z wyspy dzięki pomocy Francuzów.

Misja Unii Afrykańskiej

Luty 2008, BBC

Cztery kraje - Tanzania, Senegal, Libia i Sudan - wyślą na Komory swoje wojska w celu wsparcia rządu centralnego w tłumieniu zapędów niepodległościowych jednej z trzech wysp archipelagu - Anjouan. Rząd planuje desant wojsk na zbuntowaną wyspę.

Anjouan chce autonomii

Maj 2007, IRIN

Lokalne władze wyspy Anjouan przejęły zbrojnie kontrolę nad wyspą, ogłaszając jej oderwanie od reszty archipelagu Komorów.

Erupcja Karthali

Styczeń 2007, IRIN

Obudził się wulkan Karthala na największej wyspie archipelagu - Grande Comore. Pomimo lokalnych trzęsień ziemi i wydobającego się słupa popiołu do pełnej erupcji z wyciekiem lawy nie doszło.

Z KQ na Komory

Październik 2006, allAfrica

Od listopada tego roku, Kenya Airways uruchomi połączenie z Nairobi na wyspy Mayotte i Komory.

^^^
<<< strona 1 z 2 >>>