Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Kongo

Wiadomości: 25
<<< strona 1 z 4 >>>

Powrót „Ninja”?

Kwiecień 2016, News24

Co najmniej pięć osób zginęło w ataku rebeliantów na południową część stolicy - Brazzaville. Do starć doszło po marcowych wyborach prezydenckich, których opozycja nie uznała. Rząd wskazuje powiązanych z opozycją, byłych rebelinatów „Ninja”, jako sprawców ataku.

Nguesso nadal prezydentem

Marzec 2016, BBC

Denis Sassou Nguesso wygrał wybory i pozostanie prezydentem Konga na kolejną, trzecią z rzędu kadencję (po zmianie konstytucji w październiku 2015 roku). Opozycja nie uznała wyniku wyborów twierdząc, że zostały sfałszowane.

Eksplozja w Brazza

Marzec 2012, News24

Dziesiątki osób zginęło w wyniku wybuchu składu amunicji w Brazzaville. Przyczyną nieszczęścia było zwarcie w instalacji elektrycznej. Skutki eksplozji dotknęły również Kinszasę, gdzie w niektórych budynkach powypadały szyby z okien a na dachy spadł grad odłamków.

Zakaz używania torebek

Czerwiec 2011, News24

Rząd w Brazzaville zakazał produkcji, importu, sprzedaży i używania plastikowych torebek.

Epidemia polio

Listopad 2010, News24

Już 78 osób zmarło na polio na południu kraju, większość w mieście Pointe Noire. Jeszcze dziesięć lat temu Kongo było uważane za kraj wolny od tej choroby.

Kongo - Mapa

Tragedia na torach

Czerwiec 2010, BBC

Ponad 75 osób zginęło w wypadku kolejowym na południu Konga, 60 km od Pointe-Noire. Jadący z nadmierną prędkością pociąg wykoleił się na zakręcie.

Po wyborach bez zmian

Lipiec 2009, BBC

Prezydent Konga, Denis Sassou-Nguesso, wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na urzędzie przez kolejne siedem lat. Opozycja twierdzi, że wynik wyborów został sfałszowany.

^^^
<<< strona 1 z 4 >>>