Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Lesotho

Wiadomości: 6
<<< strona 1 z 1 >>>

Zamknięcie granic

Styczeń 2021, BBC

Od 14-go stycznia będzie obowiązywało dwutygodniowe zamknięcie granic spowodowane zwiększoną ilością zakażeń wirusem Covid-19.

Covid-19

Maj 2020, BBC

Lesotho jest ostatnim krajem kontynentu dotkniętym przez wirusa Covid-19. Od końca marca wszystkie granice kraju są zamknięte.

e-Wizy

Lipiec 2017, allAfrica

Od lipca wizy turystyczne Lesotho można uzyskać również drogą elektroniczną, na stronie evisalesotho.com. Cały proces trwa 48 godzin, uzyskaną w ten sposób wiza jednokrotna kosztuje 150 dolarów (250 za wizę wielokrotną). Do tej pory, za wizę uzyskaną na przykład w ambasadzie Lesotho w Berlinie płaciło się 50 euro.

Zamach stanu

Sierpień 2014, News24

Wojsko przejęło władzę w kraju. Premier Thomas Thabane zbiegł do RPA. Od czerwca Lesotho funkcjonowało bez obrad parlamentu z powodu waśni wewnątrz koalicji rządzącej.

Godzina policyjna w Maseru

Czerwiec 2007, IRIN

Po kilku atakach na ministrów i liderów opozycji, w Maseru wprowadzono godzinę policyjną. Ograniczenia w poruszaniu się po mieście obowiązywały przez tydzień.

Lesotho - Mapa

Nowa flaga

Październik 2006, BBC

W 40 rocznicę niepodległości Lesotho zmieniło swoją flagę narodową. Wojskowy symbol tarczy i dżidy został zastąpiony wizerunkiem tradycyjnej czapki.

^^^
<<< strona 1 z 1 >>>