Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Libia

Wiadomości: 41
<<< strona 1 z 6 >>>

Benghazi w rękach Haftara

Czerwiec 2017, BBC

Podległa Khalifie Haftarowi Narodowa Armia Libii ogłosiła „wyzwolenie” Benghazi, które znajdowało się w rękach islamistów. Haftar nie uznaje rządu centralnego w Trypolisie.

Generał przejmuje porty

Marzec 2017, BBC

Siły lojalne generałowi Khalifowi Haftarowi przejęły kontrolę nad kluczowymi dla eksportu ropy naftowej portami Ras al-Unuf, As-Sidra i Bin Dżawwad.

Walki w Trypolisie i Syrcie

Grudzień 2016, BBC

W Trypolisie doszło do najcięższych od dwóch lat starć, w których walczyły konkurujące z sobą milicje - walki koncentrują się w południowej części miasta. Tymczasem bojownicy wspierający rząd jedności przejęli kontrolę nad Syrtą, która znajdowała się do tej pory w rękach Państwa Islamskiego.

Walki w Bengazi

Luty 2015, Al Jazeera

Centrum Bengazi było areną walk wojsk rządowych z milicjami zajmującymi dzielnice portowe.

Koniec lotów do Libii

Styczeń 2015, BBC

Turkish Airlines zawiesiły połączenia lotnicze ze Stambułu do Misraty. Było to ostatnie połączenie lotnicze z Libią. Wszystkie lokalne linie lotnicze mają zakaz lotów w europejskiej przestrzeni powietrznej.

Ofensywa na wschodzie

Grudzień 2014, News24

Islamscy bojownicy zaatakowali kluczowy ze względu na złoża ropy naftowej region Al-Hilal. Siły rządowe odparły atak.

Atak na lotnisko

Listopad 2014, BBC

Ostatnie funkcjonujące w Libii lotnisko - w bazie wojskowej Maitiga pod Trypolisem - zostało zbombardowane, nie wyrządzając jednak większych szkód.

^^^
<<< strona 1 z 6 >>>