Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Maroko

Wiadomości: 15
<<< strona 1 z 3 >>>

Zamach w Marakeszu

Maj 2011, Al Jazeera

Kilkanaście osób zginęło, w tym kilku turystów, w ataku bombowym na restaurację Argana przy słynnym placu Jemaa el-Fna. Do zamachu przyznali się islamscy fundamentaliści.

Demonstracja w Casablance

Marzec 2011, Al Jazeera

Kilkaset osób protestowało w Casablance domagając się reform politycznych. Demonstracja została stłumiona przez policję.

Puchar Narodów w Maroku

Luty 2011, BBC

W 2015 roku finały Pucharu Narodów Afryki odbędą się w Maroku. Najbliższe rozgrywki, w 2012 roku organizują wspólnie Gabon i Gwinea Równikowa.

Maroko - Mapa

Zamieszki w Laayoune

Listopad 2010, BBC

Kilka osób zginęło w starciu policji marokańskiej z protestującymi mieszkańcami obozu Sahrawi pod Laayoune. Obóz powstał miesiąc temu w proteście przeciw złym warunkom bytu.

Nowy port w Tangerze

Maj 2010, HUBB/ Sahara Overland

Od 17 maja wszystkie promy z Algeciras będą przypływały do portu Tanger Med, około 30 km na wschód od miasta w stronę Ceuty. Do października będzie to port docelowy dla wszystkich przypływających do Tangeru promów.

Zmiany w numeracji telefonów

Marzec 2009, allAfrica

W marcu planowana jest zmiana systematyki marokańskich numerów telefonicznych. Dzwoniąc na telefony komórkowe, po +212 (międzynarodowy numer kierunkowy Maroka) trzeba będzie dodać cyfrę 6, na telefony stacjonarne po +212 cyfrę 5.

Prom na Kanary

Luty 2008, HUBB/ Sahara Overland

Zgodnie z zapowiedziami, uruchomione zostało połączenie promowe z Wysp Kanaryjskich do Maroka. Połączenie z Tarfaya (Maroko) do Fuerteventura obsługuje hiszpańska Naviera Armas. Z Fuerteventura promy odpływają w poniedziałki i czwartki, powrót następnego dnia. Rejs trwa 4 godziny i kosztuje 48 euro.

^^^
<<< strona 1 z 3 >>>