Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Mauretania

Wiadomości: 24
<<< strona 1 z 4 >>>

Nowa ouguiya

Styczeń 2018, News24

Rządz mauretanii przeprowadził denominację, „obcinając” jedno zero obowiązującej w kraju walucie - ouguiya. Stare banknoty mają zostać wycofane z obiegu do końca czerwca tego roku.

Mauretania - Mapa

Nowa flaga

Grudzień 2017, News24

Flaga Mauretanii została wzbogacona o dwa czerwone pasy, symbolizujące „wysiłek i poświęcenie za cenę krwi” w walce wyzwoleńczej z Francją.

Przejście graniczne z Algierią

Listopad 2017, News24

Algieria z Mauretanią ogłosiły zamiar otwarcia pierwszego przejścia granicznego, które ma połączyć Chegga w Mauretani z Tindouf w Algierii. Strony nie podały planowanej daty otwarcia. Obecnie cały obszar pustyni po stronie Mauretanii jest strefą wojskową, w której obowiązuje całkowity zakaz ruchu cywilnego.

Nowy weekend

Wrzesień 2014, BBC

Od 1 października Mauretania zmienia czas pracy, przesuwając weekend na sobotę i niedzielę. Dotychczas weekendy w Mauretanii rozpoczynały się piątki.

Wizy na granicy

Listopad 2013, HUBB/ Sahara Overland

Po kilkuletniej przerwie, wizy Mauretanii znowu są dostępne na północnej granicy z Saharą Zachodnią. Wizy 72-godzinne kosztują 20 euro. Przedłużenie wizy w biurach służb imigracyjnych kosztuje 40 euro.

Uwolnienie porwanych

Kwiecień 2010, BBC

Para Włochów, porwanych w grudniu 2009 roku w okolicach Kobenni została uwolniona. Porwani byli przetrzymywani na wschodzie Mali.

Porwanie Hiszpanów

Listopad 2009, BBC

Trzech Hiszpanów zostało porwanych na głównej drodze z Nouadhibou do Nawakszut, prawdopodobnie przez al-Kaidę. Mauretania zamknęła tymczasowo granice z Marokiem i Mali.

^^^
<<< strona 1 z 4 >>>