Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Mozambik

Wiadomości: 32
<<< strona 1 z 5 >>>

Fundamentaliści na północy

Czerwiec 2018, News24

Kilka wiosek w prowincji Quissanga (prowincja Cabo Delgado) zostało sterroryzowanych przez islamskich fundamentalistów. Kilkadziesiąt osób straciło życie, kilkaset chat spłonęło.

Atak islamistów

Październik 2017, News24

W Mocimboa da Praia doszło do pierwszego na terenie Mozambiku ataku islamistów. Grupa trzydziestu napastników zaatakowała trzy posterunki policji i przez trzy dni okupowała miasto.

Wizy na granicy

Czerwiec 2017, allAfrica

Mozambik wprowadził możliwość zakupu wizy turystycznej na większości przejść granicznych, w ty na lotnisku i w porcie Maputo, Ressano Garcia, Goba, Ponto D'ouro, Giriyondo, lotniskach Vilanculos, Inhambane, Beira, Pemba i Nampula. Wizy kosztują 50 dolarów i są ważne 30 dni.

Napad pod Mocuba

Maj 2016, News24

Rebelianci Renamo ostrzelali autobus w pobliżu Mocuba w centrum kraju. Był to już trzeci atak w tej oklicy w ostatnich dniach.

Powodzie

Styczeń 2015, BBC

Jak co roku o tej porze ulewne deszcze poważnie uszkodziły infrastrukturę drogową w środkowej części kraju. Runęły między innymi dwa mosty na drodze EN1, łączącej północny Mozambik z południem.

Katastrofa LAM

Listopad 2013, BBC

Lecący z Maputo do Luandy Embraer 190 linii lotniczych LAM rozbił się w połowie drogi, na granicy Namibii i Botswany. Zapisy z czarnych skrzynek wskazują na umyślne spowodowanie katastrofy przez jednego z pilotów.

Mozambik - Mapa

Próba rozbicia Renamo

Październik 2013, BBC

Wojsko zaatakowało główną kryjówkę zbrojnej opozycji Renamo. Przywódcy ugrupowania, Afonso Dhlakam, udało się zbiec. Wkrótce po tym zdarzeniu Renamo zerwało układ pokojowy z 1992 roku i zaatakowało posterunek policji w Maringue, w prowincji Sofala.

^^^
<<< strona 1 z 5 >>>