Od 1 kwietnia Namibia wprowadziła nowe zasady wjazdu. Obywatele Polski muszą aplikować o wizę uzyskiwaną przy wjeździe (Visa on Arrival), która kosztuje 1600 dolarów namibijskich (około 90 dolarów amerykańskich) i jest ważna do 90 dni. Wizę można wyrobić na stronie Visa on Arrival lub bezpośrednio na niektórych przejściach granicznych.
Prezydent Hage Geingob wygrał wybory i pozostanie prezydentem na drugą, pięcioletnią kadencję.
Niemieckie linie lotnicze Condor rozpoczęły regularne przeloty z Frankfurtu do Windhuk. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu.
Po obfitych deszczach rzeki na północy Namibii wystąpiły z brzegów. Najgorsza sytuacja jest w okolicach miasta Oshakati. Prezydent Pohamba ogłosił stan wyjątkowy.
Kryzys dosięgł narodowego przewoźnika Namibii - Air Namibia. Od czerwca firma zawiesza bezpośrednie połączenia z Londynem. Połączenie z Frankfurtem zostało jednak zachowane.
Otwarto nowe przejście graniczne, łączące Park Narodowy Richtersveld w RPA i Rezerwat Ai-Ais w Namibii. Przejście mieści się w Sendelingsdrift.
Ministerstwo Turystyki wprowadziło obowiązek posiadania pozwoleń (permitów) na wjazd do rezerwatu natury Walvis Bay. Pozwolenia można zdobyć w Walvis Bay i Swakopmund.
Z powodu tropikalnych ulew, główna droga z RPA do Windhoek została tymczasowo odcięta. Całkowicie pod wodą znalazło się miasto Mariental na południu kraju.