Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Namibia

Wiadomości: 8
<<< strona 1 z 2 >>>

Hage Geingob wygrywa wybory

Grudzień 2019, BBC

Prezydent Hage Geingob wygrał wybory i pozostanie prezydentem na drugą, pięcioletnią kadencję.

Condorem do Windhuk

Listopad 2014, News24

Niemieckie linie lotnicze Condor rozpoczęły regularne przeloty z Frankfurtu do Windhuk. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu.

Powodzie na północy

Marzec 2011, BBC

Po obfitych deszczach rzeki na północy Namibii wystąpiły z brzegów. Najgorsza sytuacja jest w okolicach miasta Oshakati. Prezydent Pohamba ogłosił stan wyjątkowy.

Air Namibia zawiesza loty

Maj 2009, Reuters

Kryzys dosięgł narodowego przewoźnika Namibii - Air Namibia. Od czerwca firma zawiesza bezpośrednie połączenia z Londynem. Połączenie z Frankfurtem zostało jednak zachowane.

Nowe przejście graniczne

Październik 2007, allAfrica

Otwarto nowe przejście graniczne, łączące Park Narodowy Richtersveld w RPA i Rezerwat Ai-Ais w Namibii. Przejście mieści się w Sendelingsdrift.

Na diuny z permitem

Kwiecień 2007, allAfrica

Ministerstwo Turystyki wprowadziło obowiązek posiadania pozwoleń (permitów) na wjazd do rezerwatu natury Walvis Bay. Pozwolenia można zdobyć w Walvis Bay i Swakopmund.

Ulewne deszcze

Luty 2006, News24

Z powodu tropikalnych ulew, główna droga z RPA do Windhoek została tymczasowo odcięta. Całkowicie pod wodą znalazło się miasto Mariental na południu kraju.

^^^
<<< strona 1 z 2 >>>