Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Niger

Wiadomości: 41
<<< strona 1 z 6 >>>

Niger - Mapa

Szturm na bazę

Październik 2017, BBC

Dwunastu członków paramilitarnych milicji zginęło w ataku niezidentyfikowanych sprawców na bazę w Ayorou, 40 km od granicy z Mali.

Powodzie w Niamey

Sierpień 2017, BBC

Tysiące mieszkańców stolicy musiało opuścić domowstwa z powodu powodzi, które wystąpiły po wyjątkowo obfitych deszczach.

Powodzie na pustyni

Lipiec 2016, News24

Z powodu ulewnych deszczy pod wodą znalazły się niektóre obszary pustyni w okolicach Tahoua i Agadez.

Atak Boko Haram

Czerwiec 2016, BBC

Nigeryjskie Boko Haram dokonało ataku na garnizon w Bosso, w południowo-wschodnim Nigrze.

Prezydent wygrywa wybory

Marzec 2016, BBC

Mahamadou Issoufou wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na tym stanowisku na drugą kadencję. Opozycja zapowiedziała, że nie uzna wyniku wyborów.

Ewakuacja Jeziora Czad

Maj 2015, News24

Władze Nigru zaleciły ewakuację mieszkańców wysp położonych na Jeziorze Czad w obawie przed atakami bojowników Boko Haram z Nigerii. Tydzień wcześniej w wyniku ataku Boko Haram na wyspę Karamga zginęło ponad 70 osób.

Pierwsze ataki Boko Haram

Luty 2015, News24

Po raz pierwszy nigeryjscy islamiści z Boko Haram zaatakowali miasta w Nigrze. Ich pierwszym celem było leżące na granicy Bosso, gdzie zabili co najmniej 70 osób. Następny atak, na Diffę odparła armia. Z powodu ataków rząd wprowadził stan wyjątkowy w regionie Diffa.

^^^
<<< strona 1 z 6 >>>