Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Nigeria

Wiadomości: 108
<<< strona 1 z 16 >>>

Zamach w Maiduguri

Lipiec 2017, Al Jazeera

Do kolejnego zamachu doszło w Maiduguri, na północnym-wschodzie kraju. Zamachowczyni-samobójca zaatakowała meczet, zabijając co najmniej 8 osób.

Zamachy w Maiduguri

Czerwiec 2017, News24

Trzynaście osób zginęło w czterech eksplozjach zamachowców samobujców w Maiduguri. Wśród celów ataków był meczet i instytut badawczy. Tydzień później siedmiu zamachowców zaatakowało kampus uniwersytetu i północno-wschodnie dzielnice miasta.

Zamach w Madagali

Grudzień 2016, BBC

Zamachowcy-samobójcy detonowali ładunki wybuchowe na bazarze w Madagali na północnym-wschodzie kraju. Zginęło co najmniej 30 osób.

Koleją na północy

Lipiec 2016, News24

Na północy Nigerii otwarto pierwszą w tym kraju normalnotorową (w odróżnieniu od wąskotoroewj) nitkę kolei. Tory połączyły Abudżę z odległą o 186 km Kaduną.

Zamachy na północy

Listopad 2015, Reuters

Ponad trzydzieści osób zginęło w eksplozji na targu warzywnym w Yola na północnym-wschodzie kraju. Dwie kobiety zdetonowały bomby w smobójczym ataku na sklep z telefonami komórkowymi w Kano, zginęło 13 osób. 20 km na południe od Kano samobójcy detonowali ładunki w trakcie procesji szyitów. Odpowiedzialnością za wszystkie zamachy obarcza się Boko Haram.

Godzina policyjna w Maiduguri

Maj 2015, BBC

Po próbie wtargnięcia do miasta bojowników Boko Haram i równoczesnym zamachu samobójczym armia wprowadziła godzinę policyjna w Maiduguri.

Nowy prezydent

Kwiecień 2015, News24

Były szef sił zbrojnych, Muhammadu Buhari, wygrał wybory prezydenckie w Nigerii. Ustępujący prezydent - Jonathan Goodluck - uznał wynik wyborów, co stanowi pierwszy tego typu przypadek w historii kraju.

^^^
<<< strona 1 z 16 >>>