Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Republika Południowej Afryki

Wiadomości: 25
<<< strona 1 z 4 >>>

Problemy na granicy z Mozambikiem

Marzec 2023, BBC

Operatorzy autobusów w Mozambiku wstrzymali wszystkie połączenia z Maputo do Durban. Powodem są częste napady na autobusy kursujące na tej trasie. Podróżni będą mogli teraz doejchać tylko do granicy w Ponta do Ouro, gdzie będą musieli przesiąść się do innego środka transportu.

Koniec obostrzeń

Czerwiec 2022, BBC

W RPA zniesiono obowiązek używania w przestrzeni publicznej maseczek. Turyści nie muszą już również okazywać certyfikatu szczepień lub negatywnego wyniku testu przeciw Covid-19.

South African wznawia loty

Wrzesień 2021, Al Jazeera

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej postępowaniem upadłościowym South African Airways wznawia działalność.

Niepokoje po skazaniu Zumy

Lipiec 2021, BBC

Jocob Zuma, były prezydent RPA, został skazany za korupcję na 15 miesięcy więzienia. Zwolennicy Zumy wyszli na ulice żądając jego uwolnienia. Sytuację wykorzystują plądrownicy i podpalacze. Najgorsza sytaucja jest w rodzinnym mieście Zumy - Pietermaritzburgu, Johannesburgu i Durbanie. By zaprowadzić porządek na ulice wkroczyło wojsko. Zginęło co najmniej 117 osób. W dotknietych konfliktem miastach brakuje podstawowych produktów konsumpcyjnych.

Otwarcie granic

Luty 2021, BBC

RPA otwiera granice, które były zamknięte od 11 stycznia z powodu pandemii Covid-19. Aby wjechać do RPA należy mieć negatywny wynik testu.

RPA otwiera granice

Październik 2020, BBC

Republika Południowej Afryki otworzyła główne przejścia graniczne i porty lotnicze, które były zamknięte od marca z powodu pandemii Covid-19. Zakaz wjazdu do RPA nadal dotyczy przyjezdnych z krajów wysokiego ryzyka, jak Wielka Brytania, USA i Rosja. Przyjeżdżający zobowiązani są do przedstawienia wyników testu z kraju, z którego przyjeżdżają.

Kłopoty South African Airways

Wrzesień 2020, BBC

Narodowy przewoźnik RPA zawiesił działalność. Decyzję spowodowała trudna sytuacja finansowa.

^^^
<<< strona 1 z 4 >>>