Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Republika Środkowoafrykańska

Wiadomości: 63
<<< strona 1 z 9 >>>

Starcia w Bangui

Luty 2018, News24

W okolicach PK5 doszło do starć armii z działającymi w tej dzielnicy stolicy ugrupowaniami zbrojnymi.

Walki na południu

Maj 2017, Al Jazeera

Ponad sto osób zginęło w wyniku walk milicji anti-Balaka z byłymi członkami grupy Seleka w mieście Bangassou. Do konfrontacji na tym samym tle doszło również w Bria, w środkowej części kraju.

Walki w Bambari, wyjście Francji

Październik 2016, BBC

Dwadzieścia pięć osób zginęło w starciach pomiędzy byłymi bojownikami Seleka z przeciwnymi im milicjami. Tymczasem wojska francuskie ogłosiły zakończenie misji wojskowej w tym kraju.

Walki w Kaga-Bandoro

Wrzesień 2016, News24

W walkach pomiędzy byłymi rebeliantami Seleka a ugrupowaniami im przeciwnymi w Kaga-Bandoro, 330 km na północ od Bangui, zginęło 20 osób.

Nowy prezydent

Luty 2016, BBC

Wybory prezydenckie wygrał Faustin Touadera, były premier. Jego główny konkurent i dotychczasowy prezydent uznał porażkę

Ataki na wioski w interiorze

Listopad 2015, Reuters

Rebelianci Seleka zaatakowali kilka wiosek w centrum Republiki Środkowoafrykańskiej, około 300 km na północ od Bangui przy drodze RR11.

Interwencja Francji

Październik 2014, BBC

Francuscy żołnierze strzegący wątłego pokoju w Republice Środkowoafrykańskiej starli się z rebeliantami Seleka w Bambari. Do wymiany ognia doszło również w okolicy PK5 w Bangui.

^^^
<<< strona 1 z 9 >>>