Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Senegal

Wiadomości: 34
<<< strona 1 z 5 >>>

Puchar Narodów Afryki

Luty 2022, BBC

Senegal zdobył Puchar Narodów Afryki w piłce nożnej, pokonując w finale Egipt. Następne rozgrywki odbędą się w 2023 roku w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Nowy meczet

Wrzesień 2019, BBC

W dzielnicy Colobane Dakaru otwarto największy w Afryce Zachodniej meczet - Massalikul Jinaan. Z meczetu może korzystać 30.000 wiernych.

Macky Sall wygrywa wybory

Luty 2019, BBC

Urzędujący prezydent - Macky Sall - wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na tym stanowisku na drugą, pięcioletnią kadencję.

Muzeum Czarnych Cywilizacji

Grudzień 2018, BBC

W Dakarze otwarto Muzeum Czarnych Cywilizacji (Musee des civilisations noires). Ekspozycję stanowią historyczne dzieła sztuki, przykłady sztuki współczesnej oraz obiekty związane z historią Senegalu. Więcej informacji na stronie muzeum: MCN.sn, bilet wstępu kosztuje 2000 CFA.

Nowe lotnisko

Grudzień 2017, BBC

Otwarto nowy port lotniczy - Blaise Diagne International (kod IATA: DSS), które w przyszłości ma przejąć cały ruch z lotniska DKR pod Yoff. Lotnisko z centrum Dakaru łączy linia autobusowa nr 8.

Do Senegalu bez wizy

Kwiecień 2015, inne źródła

Od 1 maja będzie można wjechać do Senegalu bez wizy. Posunięcie to ma wspomóc rozwój turystyki, która ucierpiała na skutek epidemii Eboli (w Senegalu był jeden przypadek zachorowania, w 2014 roku). Poza zniesieniem obowiązku wizowego rząd zapowiedział obniżenie podatków lotniskowych.

Granice częściowo otwarte

Listopad 2014, News24

Senegal otworzył granice dla statków i samolotów z Gwinei, Liberii i Sierra Leone. Granica lądowa z Gwineą niestety nadal pozostaje zamknięta.

^^^
<<< strona 1 z 5 >>>