Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Tanzania

Wiadomości: 36
<<< strona 1 z 6 >>>

Nowy prom na Jeziorze Wiktorii

Luty 2023, BBC

W Mwanza zwodowano największy statek, prom towarowo-pasażerski, jaki będzie pływał po wodach Jeziora Wiktorii. MV Mwanza, zabierająca na pokład do 1200 pasażerów będzie pływała na krótkiej przeprawie promowej pomiędzy Busisi i Kigongo.

Ograniczenia związane z Covid-19

Maj 2021, Al Jazeera

Od 4 maja przyjeźdżający do Tanzanii zobowiązani są do posiadania negatywnego testu, wykonanego nie później niż 72 godziny przed przyjazdem.

Mniej golizny na Zanzibarze

Marzec 2021, BBC

Władze wyspy wprowadziły regulacje dotyczące ubioru. Turystom ubierającym się „nieprzyzwoicie” grozi mandat w wysokości 700 dolarów.

Ograniczenia Internetu przed wyborami

Październik 2020, BBC

Z powodu zbliżających się wyborów prezydenckich Tanzania zablokowała połączenia głosowe WhatsApp oraz całkowicie Twittera.

Katastrofa na Jeziorze Wiktorii

Wrzesień 2019, BBC

Kilkadziesiąt osób utonęło po przewróceniu się promu MV Nyerere, pływającego pomiędzy wyspami Ukora i Bugolora na Jeziorze Wiktorii. Prom zatonął po tym gdy tłum pasażerów przeszedł na jedną jego stronę w trakcie przybijania do portu.

Napad w Stone Town

Czerwiec 2017, allAfrica

Sześć osób, w tym czworo turystów zostało rannych w ataku nożownika w Kamiennym Mieście. Napastnik zaatakował klientów restauracji Lukman Mkunazi.

Napad na policję

Kwiecień 2017, BBC

Niezidentyfikowana grupa bandytów napadła na patrol policji nieopodal Bungu, 110 km na południe od Dar es Salaam. Ośmiu policjantów straciło życie.

^^^
<<< strona 1 z 6 >>>