Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Uganda

Wiadomości: 71
<<< strona 1 z 11 >>>

Ebola w Kampali

Październik 2022, BBC

W stolicy Ugandy zarejestrowano 14 przypadków zachorowań na Ebolę. Wirus zaczął rozprzestrzeniać się we wrześniu w dystryktach Mubende i Kassanda. W obu dystryktach obowiązują ograniczenia w podróżowaniu.

Zamachy w Kampali

Listopad 2021, News24

Dwie eksplozje wstrząsnęły stolicą Ugandy: w pobliżu budynku parlamentu i przy głównej komendzie policji. Odpowiedzialnością za zamachy obarcza się powiązane z Państwem Islamskim ugrupowanie ADF (Allied Democratic Forces).

Nowy lockdown

Czerwiec 2021, BBC

Z powodu drugiej fali zachorowań na Covid-19 wprowadzono kolejne ograniczenia w podróżowaniu. Od 18 czerwca nie działa transport publiczny i prywatny. Ograniczenia obowiązują do końca lipca.

Museveni ponownie prezydentem

Styczeń 2021, BBC

Yoweri Museveni wygrał wybory prezydenckie. Będzie to już jego szósta kadencja z rzędu. Museveni zajmuje to stanowisko od 1986 roku. Opozycja odrzuciła wynik wyborów zarzucając fałszerstwo.

Otwarcie granic

Wrzesień 2020, BBC

Uganda otworzyła granice dla turystów. Przyjezdni powinni posiadać negatywne wyniki testu na Covid-19, wykonane nie później niż 72 godziny przed przyjazdem. Odmrożono również prywatny transport publiczny. Nadal obowiązuje całonocny zakaz wychodzenia z domu.

Covid-19

Marzec 2020, BBC

Władze Ugandy by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na dwa tygodnie wstrzymały cały sektor transportu publicznego, jak również zakazały poruszania się samochodami prywatnymi. Ulice Kampali opustoszały.

Powrót Uganda Airlines

Sierpień 2019, BBC

Zawieszona w 2001 roku firma Uganda Airlines wznowiła działalność. Flotę firmy stanowią cztery Bombardiery CRJ900.

^^^
<<< strona 1 z 11 >>>