Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Uganda

Wiadomości: 62
<<< strona 1 z 9 >>>

Dwupasmówką do Entebbe

Czerwiec 2018, News24

Otwarto nową drogę ekspresową łączącą stolicę z lotniskiem w Entebbe. Podróż na lotnisko zajmuje teraz około 40 minut.

Koniec LRA?

Kwiecień 2017, BBC

Uganda wycofała wojska z Republiki Środkowoafrykańskiej, ogłaszając jednocześnie koniec operacji wymierzonej w ukrywającą się na terenie tego kraju Armię Oporu Bożego (LRA). Dowodzona przez Josepha Kony grupa liczy teraz prawdopodobnie około stu osób.

Krwawe starcia w Kasese

Listopad 2016, News24

Wojska rządowe użyły siły do rozbrojenia królewskiej straży, oskarżanej o przynależność do separatystycznych milicji. W Kasese mieści się siedziba Królestwa Rwenzururu, które aspiruje do autonomii. Walki pochłonęły około 60 ofiar, król Rwenzururu został aresztowany i przewieziony do Kampali.

Zakaz palenia

Maj 2016, BBC

Rząd wprowadził zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych - barach, restauracjach i hotelach. Nie wolno również palić w pobliżu szkół, szpitali i przystanków.

Museveni znowu prezydentem

Luty 2016, BBC

Yoweri Museveni wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na tym stanowisku na piątą kadencję. 71 letni prezydent piastuje ten urząd od 30 lat. Opozycja nie uznała wyniku wyborów.

Zakaz mini

Grudzień 2013, BBC

W ramach ustawy antypornograficznej, w Ugandzie wprowadzono zakaz noszenia spódniczek mini (odkrywających kolana).

Granica z DRC zamknięta

Listopad 2012, News24

Uganda zamknęła głowne przejści graniczne z Demokratyczną Republiką Konga w Bunagana. Granica zaostała zamknięta na prośbę Kinszasy, która twierdzi że dochody z przejścia granicznego zasilają kasę rebeliantów.

^^^
<<< strona 1 z 9 >>>