Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Burkina Faso

Wiadomości: 18
<<< strona 1 z 3 >>>

Atak w Wagadugu

Sierpień 2017, BBC

Siedemnaście osób zginęło w ataku terrorystów na restaurację Aziz Istanbul w centrum Wagadugu, przy Kwame Nkrumah Avenue.

Uwaga na dengę

Listopad 2016, BBC

W Burkinie odnotowuje się wzmożone zachorowania na przenoszoną przez komary dengę. Dotychczas zanotowano 2 000 przypadków, z których 20 zakończyło się zgonem. Choroba zwykle nie jest śmiertelna.

Atak na hotele w Wagadugu

Styczeń 2016, BBC

Al-Ka’ida Islamskiego Maghrebu dokonała zamachu na dwa hotele w centrum Wagadugu - Splendid i Yibi. Wśród 28 ofiar są obywatele Kanady, Burkina Faso, Francji, Szwajcarii, Holandii i USA.

Compaore ustępuje

Listopad 2014, BBC

W Wagadugu doszło do gwałtownych demonstracji, podczas których domagający się odejścia od władzy prezydenta Blaise Compaore podpalili gmach parlamentu i inne budynki rządowe. Rządzący od 27 lat krajem Compaore odstąpił od pomysłu rządzenia przez kolejną kadencję i ustąpił ze stanowiska. Władzę w kraju przejęła armia, jednocześnie wprowadzając stan wyjątkowy i rozwiązując obie izby parlamentu.

Katastrofa Air Algerie

Lipiec 2014, BBC

McDonnell Douglas MD-83 algierskich linii lotniczych lecący z Wagadugu do Algieru rozbił się na południu Mali. Prawdopodobną przyczyną tragedi były warunki atmosferyczne - przez region prrzechodziły gwaltowne burze.

Z Tunisair do Waga

Kwiecień 2013, Al Jazeera

Tunisair zainaugurował regularne połączenia z Tunisu do Wagadugu. Realizowane Airbusem 320 przeloty będą odbywały się raz w tygodniu.

Prezydent kontra armia

Czerwiec 2011, BBC

Elitarne oddziały armii zaprowadziły spokój w jednostce wojskowej w Bobo-Dioulasso, gdzie zbuntowani żołnierze przez kilka dni dopuszczali się plądrowań i zaboru mienia. Żołnierze ograbili między innymi kupców na głównym bazarze Bobo.

^^^
<<< strona 1 z 3 >>>