Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Ghana

Wiadomości: 22
<<< strona 1 z 4 >>>

Akufo-Addo prezydentem

Grudzień 2016, BBC

Wybory prezydenckie w Ghanie wygrał kandydat opozycji Nana Akufo-Addo. Ustępujący prezydent uznał wynik wyborów.

John Mahama prezydentem

Grudzień 2012, BBC

Wybory prezydenckie w Ghanie wygrał John Mahama - piastujący ten urząd od lipca tego roku po nagłej śmierci poprzedniego prezydenta Johna Atta Millsa. Mahama uzyskał 50.7% poparcie, główny kandydat opozycji Nana Akufo-Addo uzyskał 47.74%. Opozycja nie uznała wyniku wyborów.

Pierwsza ropa

Grudzień 2010, Al Jazeera

Ghana dołączyła do grona szesnastu afrykańskich krajów, producentów ropy naftowej. Ropę wydobywa się z platformy, 60 km od brzegu kontynentu.

Z Turkish do Akry

Kwiecień 2010, allAfrica

W czerwcu turecki przewoźnik rozpocznie połączenia ze Stambułu do Ghany (przez Lagos). Połączenie będzie realizowane Airbusem 340.

Opozycja wygrywa wybory

Styczeń 2009, BBC

Wybory prezydenckie wygrał kandydat opozycji John Atta Mills. Wybory przebiegały spokojnie i nie zanosi się na niekonstytucyjne protesty przegranych.

Druga runda wyborów

Grudzień 2008, Al Jazeera

Na 28 grudnia zaplanowano drugą rundę wyborów prezydenckich, do której przeszli Nana Akufo-Addo i John Atta Mills. Pierwsza runda według obserwatorów międzynarodowych przebiegła bez zakłóceń.

Ghana - Mapa

Zamieszki na północnym-wschodzie

Czerwiec 2008, BBC

W Bawku, przy granicy z Burkina Faso i Togo, znowu doszło do walk społeczności Kusasi z Mamprusi. W mieście od kilku miesięcy obowiązuje godzina policyjna.

^^^
<<< strona 1 z 4 >>>