Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Burundi

Wiadomości: 50
<<< strona 1 z 8 >>>

Zakaz jazdy motocyklem

Luty 2016, News24

Rząd Burundi wprowadził w niektórych dzielnicach Bużumbury, w tym w centrum, zakaz poruszania się na motocyklu. Ograniczenie spowodowane jest częstym wykorzystywaniem jednośladów w atakach na instytucje rządowe i cywili.

Eskalacja konfliktu

Grudzień 2015, News24

W trzech atakach na jednostki wojskowe w Bużumbure zginęło prawie sto osób.

Niespokojnie po wyborach

Listopad 2015, Al Jazeera

Nie ustają protesty po majowych wyborach prezydenckich, w których wygrał Pierre Nkurunziza. Nkurunziza przed wyborami zapewnił sobie możliwość startu (będzie to jego trzecia kadencja, konstytucja przewidywała tylko dwie). Główną areną starć politycznych jest Bużumbura, w której co kilka dni dochodzi do ataków z użyciem broni palnej i granatów. Atakowani są głównie przedstawiciele elity rządzącej, instytucje publiczne oraz działacze opozycji.

Niespokojnie przed wyborami

Maj 2015, BBC

Mimo zakazów, w Burundi dochodzi do gwałtownych protestów przeciw udziałowi w zaplanowanych na 26 maja wyborach prezydenckich obecnego prezydenta - Pierre Nkurunzizy. Konstytucja Burundi przewiduje dwie kadencje prezydentury. Nkurunziza piastował już to stanowisko przez dwie kolejne kadencje. Twierdzi jednak, że pierwsza się nie liczy, gdyż władzę objął w wyniku głosowania parlamentu a nie w wyborach prezydenckich. W zamieszaniu doszło do próby zamachu stanu.

Walki przy granicy z DRK

Grudzień 2014, Al Jazeera

Co najmniej sto osób zginęło w walkach pomiędzy oddziałami armii a niezidentyfikowaną grupą rebelii przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga. Rebelianci próbowali przedostać się z Konga do lasów Kibira - kryjówki, z której mogliby przeprowadzać następne akcje.

Zasadzka na autobus

Maj 2013, News24

Dwie osoby zginęły w wyniku ostrzału przez byłych rebeliantów FNL minibusu na drodze z Bużumbury do Uviry, w okolicach miasta Gatumba.

Potyczki z armią na wschodzie

Listopad 2011, News24

Byli członkowie lokalnych milicji, których oskarża się o bandytyzm, starli się z armią rządową na wschodzie Burundi w prowincji Cankuzo przy granicy z Tanzanią. Zginęło 18 osób.

^^^
<<< strona 1 z 8 >>>