Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Demokratyczna Republika Kongo

Wiadomości: 134
<<< strona 1 z 20 >>>

Atak w North Kivu

Grudzień 2017, BBC

Co najmniej 14 żołnierzy sił pokojowych ONZ zginęło w ataku rebeliantów ADF (Sojusz Sił Demokratycznych) w regionie Semuliki na północ od Beni.

Walki w Bukavu

Listopad 2017, Al Jazeera

Kongijska armia starła się ze zbuntowanym pułkownikiem - Abbasem Kayonga - w Bukavu. W mieście słychać było strzały i wybuchy.

Mai-Mai w Virunga

Sierpień 2017, News24

Trzech strażników parku zginęło w Parku Narodowym Virunga z rąk milicji Mai-Mai.

Niespokojnie w Beni

Czerwiec 2017, BBC

Ponownie doszło do starć armii kongijskiej z rebeliantami Mai Mai w Beni i okolicach. Rebelianci zaatakowali między innymi szkołę, więzienie, posterunek policji i urząd miasta.

Niebezpiecznie w Kasai

Marzec 2017, BBC

Członkowie milicji Kamwina Nsapu napadli na konwój policyjny podróżujący drogą pomiędzy Tshikapa i Kanangą. Czterdziestu policjantom obcięto głowy. Był to odwet za śmierć lidera milicji, który zginął z rąk służb bezpieczeństwa.
W tym samym rejonie doszło do porwania i egzekucji dwóch białych pracowników ONZ.

Rebelianci pod Beni

Październik 2016, News24

Rebelianci Sojuszu Sił Demokratycznych (ADF) zaatakowali Beni od północy. Atak został odparty, zginęło co najmniej 10 osób.

Demokratyczna Republika Kongo - Mapa

Walki w Kananga, protesty w stolicy

Wrzesień 2016, BBC

W ciągu dwóch dni walk pomiędzy siłami rządowymi a lokalnymi milicjami w Kananga zginęło 10 osób. Tym czasem w Kinszasie, gorączka przedwyborcza i towarzyszące jej protesty pochłonęły już 50 ofiar.

^^^
<<< strona 1 z 20 >>>