Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Demokratyczna Republika Kongo

Wiadomości: 137
<<< strona 1 z 20 >>>

Ropa w Virunga?

Czerwiec 2018, BBC

Rząd Demokratycznej Republiki Konga zdecydował o otwarciu Parku Narodowego Virunga dla firm wydobywających ropę naftową.

Porwanie w Virunga

Maj 2018, BBC

Dwóch brytyjskich turystów zostało porwanych w Parku Narodowym Virunga, na północ od Gomy. Po dwóch dniach porwani zostali uwolnieni. Szczegóły wydarzenia są nieznane. Z powodu tego zdarzenia do końca roku park został zamknięty dla ruchu turystycznego.

Demokratyczna Republika Kongo - Mapa

Niespokojnie w Ituri

Marzec 2018, BBC

Ponad 30 osób zginęło w wyniku waśni na tle etnicznym pomiędzy ludami Hema (pasterze) i Lendu (rolnicy) w prowincji Ituri.

Atak w North Kivu

Grudzień 2017, BBC

Co najmniej 14 żołnierzy sił pokojowych ONZ zginęło w ataku rebeliantów ADF (Sojusz Sił Demokratycznych) w regionie Semuliki na północ od Beni.

Walki w Bukavu

Listopad 2017, Al Jazeera

Kongijska armia starła się ze zbuntowanym pułkownikiem - Abbasem Kayonga - w Bukavu. W mieście słychać było strzały i wybuchy.

Mai-Mai w Virunga

Sierpień 2017, News24

Trzech strażników parku zginęło w Parku Narodowym Virunga z rąk milicji Mai-Mai.

Niespokojnie w Beni

Czerwiec 2017, BBC

Ponownie doszło do starć armii kongijskiej z rebeliantami Mai Mai w Beni i okolicach. Rebelianci zaatakowali między innymi szkołę, więzienie, posterunek policji i urząd miasta.

^^^
<<< strona 1 z 20 >>>